Pasivní příjem je často skloňovaný termín, který pro mnohé vyjadřuje peníze bez práce. Když budujete pasivní příjem, tak nechcete ihned těžit peníze, ale spíše chcete v dlouhodobém horizontu získávat finance z této aktivity.
Pasivní příjem vyžaduje minimum aktivity
Pasivní příjem by ideálně neměl vyžadovat žádnou Vaší aktivitu, což je samozřejmě v praxi téměř nemožné. Některé pasivní příjmy jsou náročnější jako je správa nemovitosti. Některé pasivní příjmy jsou zase téměř bez práce. Sem můžeme zařadit například dividendy, když tedy nepočítáme práci, kterou vynakládáte na obchodování s akciemi.
Většinový model je takový, že lidé směňují svůj čas za peníze, které v krátkém horizontu utratí. Budování pasivního příjmu je naopak o upření současné spotřeby a investování do něčeho, co Vám bude dlouhodobě peníze vracet.
Jak se k pasivnímu příjmu dopracovat?
Investujete čas – první varianta je samozřejmě daleko složitější. Musíte vlastním úsilím a podnikáním pasivní příjem těžce získat.
Investujete peníze – druhá varianta je o poznání snazší. Jednoduše Vám stačí peníze investovat do něčeho, co má dlouhodobou hodnotu a bude Vám to peníze splácet. Mnoho úspěšných lidí bylo o svých záměrech plně přesvědčeno a tak si neváhali půjčit a následně se jim podařilo vybudovat pasivní příjem.
Přečtěte si také článek o 5 tipech na pasivní příjem.